اخبار مهم - آرشیو

بازدید استاندار اردبیل از بخشهای مختلف مرکز کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل

ظهر امروز دوشنبه ۲۸ مهرماه ۹۹ مهندس بهنامجو استاندار و دکتر حبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان، از بخش های مختلف مرکز کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل بازدید و ضمن عیادت از بیماران بستری، از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی قرار گرفت.

ادامه مطلب

عیادت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کادر نگهبانی بیمارستان ولیعصر (عج) مشگین شهر

امروز یکشنبه ۲۶ مهر ماه ۹۹ دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه با حضور در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل از کادر نگهبانی بیمارستان ولیعصر (عج) مشگین شهر عیادت کرد.

ادامه مطلب

فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان و یاران باوفایشان تسلیت باد

اربعین یادآور چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دو کبوتر عاشق است. واقعه ای که با ریختن خون پاک این بزرگ آزادگان جهان منجر به شکل گیری مکتب و بینشی شد که تا ابد باقی خواهد ماند.

ادامه مطلب

برگزاری وبینار آموزشی نحوه مدیریت بیماری فشارخون بالا در سطح یک ارائه خدمات توسط واحد بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

صبح روز سه شنبه ۱۵ مهر ماه ۹۹ کارگاه آموزشی نحوه مدیریت بیماری فشارخون بالا به مناسبت روز جهانی قلب و فشارخون، برای مسئولین بیماریها، کارشناسان برنامه قلب و عروق و پزشکان فوکال پوینت علمی برنامه ایراپن شهرستانها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

ادامه مطلب

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همزمان با هفته جهانی سالمندان عنوان کرد: براساس‌ آمار ۱۰/۱ درصد جمعیت استان را سالمندان تشکیل می دهند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان همزمان با هفته جهانی سالمندان در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: سالمندی معمولاً همراه با مشکلات مختلفی است که جنبه های جسمی، روانی و اجتماعی را در بر گرفته و با تحمیل هزینه های قابل توجهی همراه است. با سالمند شدن جمعیت، برنامه ریزی و سیاست گذاری در جهت تغییر نقش سالمندان از افرادی وابسته به جمعیتی فعال از هر نظر، اجتناب ناپذیر است. وی گفت: حفظ تندرستی و سلامت سالمندان، امری امکان پذیر بوده و نباید بیماری و ناتوانی را جزء جدایی ناپذیر سالمندی دانست. در این راستا مراقبت دوره ای سالمندان در کنار آموزش شیوه زندگی سالم می تواند با کاهش بار بیماری و افزایش امید به زندگی توأم با سلامت، به سالمندی سالم و فعال منجر شود. دکتر حبیب زاده با اشاره به آمار سالمندان در کشور گفت: در سال ۹۵ براساس آخرین آمار، ۹/۲۸ درصد جمیعت کشور، سالمند بوده اند که این میزان در حال حاضر، به ۱۰ درصد رسیده است و وضعیت در کشور ما به گونه ای است که تا ۳۰ سال آینده، شاهد افزایش جمعیت سالمند به ۳۰ درصد خواهیم بود، یعنی در ۳۰ سال آینده، از هر سه نفر، یک نفر سالمند است. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: درصد سالمندان ثبت نام شده استان ۱۰/۱ درصد کل جمعیت می باشد که ۴۷/۸ درصد مرد و ۵۲/۲ درصد زن می باشد. بیشترین سالمند در شهرستان کوثر ( ۱۵/۷ درصد) و کمترین سالمند در شهرستان پارس آباد ( ۷/۸ درصد )می باشد. دکتر حبیب زاده افزود: براساس بند ۷ سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و با عنایت به اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی، نیاز است فرهنگ سازی برای احترام و تکریم سالمندان و ایجاد شرایط لازم برای تأمین سلامت و نگهداری آنان در خانواده و پیش‌بینی ساز و کار لازم برای بهره‌مندی از تجارب و توانمندی‌های سالمندان در عرصه‌های مناسب انجام شود. وی با اشاره به شعار هفته جهانی سال ۹۹ تحت عنوان " کرونا فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان "گفت: پیشامد همه گیری کرونا فرصت مغتنمی است تا در راستای حفظ و ارتقاء سلامت و منزلت سالمندان، ایجاد شرایط لازم برای خود مراقبتی و دسترسی آسان به انواع خدمات و حمایتهای لازم، ارتقاء مهارتها و توانمندیها، مشارکت اجتماعی و آموزش شیوه زندگی سالم برای رسیدن به سالمندی پویا در کشور عزیزمان فعالیت نماییم. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: باید آموزش لازم به سالمندان فامیل در این خصوص داده شود که در صورت تماس با افراد مبتلا به COVID-۱۹ در خانواده یا فروشگاه و یا رخداد علائمی همچون سرفه، تب، تنگی نفس و یا بدن درد جدید طول کشیده، با سامانه ۴۰۳۰ تماس حاصل نمایند. همچنین لازم است سالمندان، مراجعات غیر ضروری به پزشک یا آزمایشگاه را به تعویق بیندازند و در صورت نیاز به مشاوره تغذیه یا مشاوره پزشکی در زمینه این بیماری با سامانه ۴۰۳۰ تماس حاصل نمایند.

ادامه مطلب

حضور فرماندهان و کارکنان تیپ ۱۲۱ تکاور نزاجا استان در مرکز کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و تجلیل از کارکنان این مرکز

روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه ۹۹ فرماندهان و کارکنان تیپ ۱۲۱ تکاور نزاجا استان با حضور در مرکز کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل از تلاشهای شبانه روزی پرسنل این مرکز قدردانی کردند.

ادامه مطلب

بازدید معاون امور عمرانی استاندار اردبیل و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم استان از بیمارستان در حال احداث نجف زاده

روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه ۹۹ معاون امور عمرانی استانداری به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر دفتر نظارت بر طرحهای عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان از بیمارستان در حال احداث نجف زاده اردبیل بازدید و میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را بررسی کردند.

ادامه مطلب