‍ ۸۸ درصد جمعیت استان غربالگری شدند

۰۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۷ کد : ۱۳۶۶۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۴۷
استاندار اردبیل گفت: در جریان اجرای طرح سپهبد سلیمانی قریب به ۸۸ درصد از جمعیت استان به تعداد یک میلیون و ۱۱۰ هزار نفر از جمعیت استان غربالگری شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اکبر بهنام جو در حاشیه جلسه بررسی روند اجرای طرح سپهبد سلیمانی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ نفر در نقاهتگاهها هستند و ۷ هزار بسته معیشتی و ۲۰۰ هزار بسته بهداشتی در جریان اجرای طرح توزیع شده است.

وی از انجام ۱۱ هزار تست سریع و PCR در مرکز استان و شهرستان ها خبر داد و گفت: در شهرستان خلخال هم به غیر از این، ۲ هزار و ۵۰۰ تست انجام شده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: با تلاش بسیجیان و کادر درمان و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم ، شاهد کاهش بستری ها در بیمارستان ها هستیم.

بهنام جو افزود: در حال حاضر نزدیک به ۲۹۰ نفر در بیمارستان ها بستری هستند و به تبع شاهد پایین آمدن تلفات نیز هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ازسوی مردم در هفته های آتی شاهد زرد شدن وضعیت نارنجی برخی شهرهای استان باشیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی گفت: امید می رود با زرد شدن وضعیت شهرستان ها تا این زمان مردم با رعایت پروتکل ها بتوانند در دو مراسم یاد شده شرکت کنند.


( ۱ )