‍برگزاری جلسه حلقه صالحین فرماندهان بسیج ادارات و جامعه پزشکی استان در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۰۴ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۲ کد : ۱۳۳۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۹
‍برگزاری جلسه حلقه صالحین فرماندهان بسیج ادارات و جامعه پزشکی استان در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ظهر امروز سه شنبه ۴ آذر ماه ۹۹ جلسه حلقه صالحین و فرماندهان بسیج ادارات و جامعه پزشکی استان با حضور دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، حجت الاسلام واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، سرهنگ جمشیدی فرمانده بسیج ادارات سپاه استان، جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان بسیج ادارات به همت پایگاه مقاومت بعثت و بسیج دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

در این نشست، دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن اشاره به اینکه زبان از بیان مفهوم بسیار عمیق و موثر کلمه بسیج، قاصر است اظهار داشت: عمق معنای واژه بسیج را باید در حیطه ایثار و شهادت و از خودگذشتگی و خلق حماسه های جاودان جستجو کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت های بسیج معطوف به زمان جبهه و جنگ نبوده تصریح کرد: بسیج علاوه بر خلق حماسه در دوران هشت سال دفاع مقدس، در شرایط و موقعیت های حساس و مختلف موثر بوده و نقش مهمی را ایفا کرده است.

دکتر حبیب زاده افزود: نمونه بارز نقش همه جانبه و موثر بسیج، در همین دوران اپیدمی کرونا بوده که با مشارکت دانشگاه و همزمان با هفته گرامیداشت بسیج، طرح سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی شروع شده و تجربه بسیار خوبی بوده و امیدواریم به برکت نام سردار بزرگ اسلام و نام مقدس بسیج، بتوانیم اپیدمی کرونا را شکست دهیم.

در این نشست حجت الاسلام واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز ضمن برشمردن ویژگی‌های مهم بسیج، اخلاص و کسب رضای خداوند، دوراندیشی و ولایت پذیری را شاخصه مهم بسیج دانست و افزود: امیدواریم فرهنگ بسیجی و روحیه ولایت پذیری و انقلابی را در تمامی جامعه و ادارات و دستگاه‌های اجرایی پیاده نماییم.

سرهنگ عبدی جانباز هشت سال دفاع مقدس نیز در این نشست، ضمن سخنانی، از نقش مهم بسیجیان در دوران جنگ و عرصه های مختلف تجلیل کرد.

در پایان این نشست، از تنی چند از فرماندهان بسیج ادارات و پیشکسوتان بسیجی دانشگاه و دستگاه های اجرایی استان با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی بعمل آمد.


( ۱ )