‍ برگزاری پنجمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل

۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۲۲:۳۸ کد : ۱۳۳۶۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۲
شامگاه روز دوشنبه ۳ آذرماه ۹۹ پنجمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بصورت ویدئو کنفرانسی با مشارکت مسئولین شهرستانی و با حضور استاندار اردبیل، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضای ستاد در محل سپاه استان برگزار شد.
‍ برگزاری پنجمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل

در این نشست، مهندس بهنامجو استاندار اردبیل ضمن قدردانی از بسیجیان و کارکنان بهداشتی و درمانی شرکت کننده در طرح حاج قاسم سلیمانی گفت: در سه روز اول این طرح، ۱۳/۷ درصد مردم استان مورد پایش و غربالگری قرار گرفتند.

وی هدف از این طرح را شناسایی، بیماریابی، آگاهی بخشی، قرنطینه، آموزش و در مواقع لزوم ارجاع و درمان افراد مشکوک عنوان کرد و از عموم مردم استان خواست در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.

دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز ضمن ارائه گزارشی از سفر به شهرستانهای شمال استان در معیت استاندار اردبیل، بر لزوم رفع ابهامات و وظایف کمیته های شهرستانی در این طرح تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه کیت های آزمایشگاهی کرونا تحت عنوان Rapid Test ازطریق وزارت بهداشت بزودی توزیع خواهد شد اظهار داشت: به محض توزیع این کیت ها، انجام تست بصورت محله محور در کمترین زمان انجام و در محل، وضعیت بیماران احتمالی، تعیین تکلیف خواهند شد.

دکتر حبیب زاده افزود: بیماران شناسایی شده ارزیابی و در صورت لزوم برای مراقبت و درمان بیشتر به نقاهتگاه ها ارجاع خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به کمیته های موجود در این طرح، بر اهمیت نقش کمیته آموزش در ارائه راهنمایی و آموزش های لازم به خانواده ها و بیماران مشکوک تاکید کرد و افزود: در طول مدت برگزاری این طرح، ۲۸۸ نفر از خانوارهای غربال شده و مشکوک علامتدار به مراکز درمانی استان و یا قرنطینه خانگی معرفی شدند.

در این نشست، ضمن ارائه گزارش سه روزه اجرای طرح توسط مسئولین سپاه و نواحی و مسئول کمیته آموزش، در خصوص تشریح رسانه ای ابعاد " هر خانه یک پایگاه سلامت " در طرح شهید سلیمانی، استفاده از ظرفیت صدا و سیما در تهیه گزارشها و پخش کلیپ های آموزشی همکاری مردم با مجریان طرح و همچنین توزیع بروشورهای حاوی نکات و توصیه های بهداشتی برای خانواده های مشکوک شناسایی شده و قرنطینه خانگی، بحث و تبادل نظر شد.


( ۲ )