برگزاری نشست مشترک همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و بسیج استان در مقابله با بیماری کرونا

۲۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۷ کد : ۱۳۲۲۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷۶
برگزاری نشست مشترک همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و بسیج استان در مقابله با بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ظهر امروز پنجشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۹ و در راستای هم افزایی و همکاری در قطع زنجیره بیماری کرونا در استان، نشست مشترکی با حضور دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، سرهنگ عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان و جمعی از مدیران دانشگاه، فرماندهان سپاه و بسیج جامعه پزشکی در اتاق جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن قدردانی از مجموعه سپاه و بسیج استان در همکاری و مشارکت با دانشگاه از ابتدای شیوع بیماری کرونا گفت: امیدواریم با همراهی و همکاری هم بتوانیم این مرحله از اپیدمی بیماری کرونا را با کمترین آسیب به پایان برسانیم.

وی طرح مشترک دانشگاه و بسیج استان در شناسایی و بیماریابی خانه به خانه را بسیار ارزشمند دانست و افزود: همکاری بسیج و پایگاه های محلات در کنار دانشگاه در این مرحله بیماری می تواند در آگاهی بخشی، آموزش، بیماریابی و در مراحل بعد از طریق ارجاع به مراکز درمانی مفید واقع شود.

دکتر حبیب زاده برنامه ریزی دقیق در این طرح را خواستار شده و بر اهمیت شناسایی افراد ناقل در سطح جامعه بعنوان یکی از معضلات جدی در مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

در این دیدار سرهنگ عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز ضمن تجلیل از مدافعین سلامت استان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت کشور، همکاری مشترک سپاه، بسیج و دانشگاه را از ابتدای شیوع بیماری کرونا یادآور شده اظهار داشت: براساس منویات مقام معظم رهبری و دستورات ابلاغی و در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا، با کمک پایگاه های مقاومت بسیج در محلات و استفاده از پتانسیل بسیج، امیدواریم بتوانیم با بیماریابی، آگاهی بخشی، آموزش و فرهنگ سازی افکار عمومی در جهت کنترل این بیماری قدمهای موثری برداریم.

گفتنی است طرح خانه به خانه شناسایی، بیماریابی و آموزش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و بسیج استان در روزهای آینده اجرایی و جزئیات آن بزودی از طریق رسانه های عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.


( ۱ )