سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به شهرستان پارس آباد مغان و حضور در جلسه بررسی وضعیت‌ بهداشتی و درمانی شهرستان

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۲۰:۵۹ کد : ۱۳۱۹۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۸۷۶
در ادامه سفر رئیس و هیات رئیسه دانشگاه به شمال استان پس از حضور در شهرستان اصلاندوز و بررسی وضعیت حوزه سلامت این شهرستان، رئیس دانشگاه و هیئت همراه با حضور در شهرستان پارس آباد، در جلسه هماهنگی وضعیت‌ بهداشتی و درمانی این شهرستان حضور یافتند.
سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به شهرستان پارس آباد مغان و حضور در جلسه بررسی وضعیت‌ بهداشتی و درمانی شهرستان

در این جلسه که با حضور اعضای شورای تامین، امام جمعه و فرماندار پارس آباد برگزار شد موضوعات بهداشتی و درمانی این شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر حبیب زاده در خصوص اهم موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: اختصاص دستگاه MRI به محض خریداری توسط وزارت بهداشت، بررسی وضعیت بیماری کرونا و تصمیمات اجرایی ستاد کرونای شهرستان، موضوع پدافند غیرعامل زیستی، بیولوژیکی و شیمیایی و توجه ویژه به موضوع آب منطقه و ایجاد زیرساختهای لازم و آزمایشگاه مورد نیاز و تلاش در جهت جلب کمکهای خیرین به حوزه سلامت شهرستان از جمله اهم موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن پارس آباد را از جمله موارد جدی پیگیری شده توسط دانشگاه عنوان کرد و افزود: با توجه به نیاز منطقه، مقرر شد این موضوع بطور جدی پیگیری و در هفته های آتی حل و فصل گردد.

وی با اشاره به اینکه کمبود برخی داروها بخصوص داروهای خاص، یک موضوع کشوری هست اظهار داشت: بطور جدی درصدد هستیم نظارت مستقیم در توزیع داروهای کمیاب را از طریق معاونت غذا و داروی دانشگاه انجام داده تا بیماران نیازمند در تهیه داروهایشان در سختی و تنگنا نباشند.

دکتر حبیب زاده ضمن تجلیل از فعالیت و همکاری روحانیون و طلبه ها در غسالخانه ها بخصوص در دوران اپیدمی کرونا و مساعدتهای شایان توجه آنها، بر قدردانی مادی و معنوی از آنها تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توسعه زیرساختهای آموزشی و ایجاد دانشکده در شهرستان پارس آباد را از اهداف مهم دانشگاه عنوان کرد و گفت: این موضوع در کنار سایر توسعه های توریستی و منطقه ای از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در آینده جزو اقدامات جدی دانشگاه مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.


( ۳ )