کرونا | تشکیل قرارگاه کرونا در اردبیل/روزهای سخت کرونایی در پیش است

۰۷ آبان ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۰ کد : ۱۳۰۶۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۷۱
استاندار اردبیل گفت: ایجاد قرارگاه ستاد مقابله با کرونا بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری بسیار ارزشمند است و در روزهای آینده نیز این اتفاق در اردبیل انجام می شود.
کرونا | تشکیل قرارگاه کرونا در اردبیل/روزهای سخت کرونایی در پیش است

متن کامل خبر را در لینک زیر بخوانید

 اکبر بهنامجو عصر چهارشنبه در جلسه کمیته «اپیدمیولوژی» بیماری کرونای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ا اشاره به وضعیت افزایشی موارد ابتلاء به بیماری کرونا در استان گفت: در حال حاضر وضعیت استان از نظر بیماری کرونا صعودی بوده و باید تدابیر جدی در این زمینه داشته باشیم.

وی ایجاد قرارگاه ستاد کرونا بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری را بسیار ارزشمند دانست و افزود: با توجه به اینکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی در راستای مراقبت و درمان بیماران کرونا نقش اساسی داشت، تشکیل این قرارگاه لازم بود تا در سایر جوانب مدیریت و برنامه‌ریزی این بیماری نیز مداخله شود.

استاندار اردبیل از تشکیل قرارگاه استانی در روزهای آینده خبر داد و گفت: ایجاد محدودیت‌ها و نظارت‌های بیشتر از جمله برنامه‌های مهم این قرارگاه خواهد بود تا بتوانیم سیر صعودی کرونا در اردبیل را کنترل کنیم.

بهنامجو با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقتصاد استان را نیز مختل می‌کند، تاکید کرد: تا زمانی که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود همچنان روند ابتلاء به این بیماری رو به افزایش بوده و باعث بروز مشکلات زیادی در جامعه و کادر درمان و امور مراقبت بیماران می‌شود.

وی ضمن توصیه به هم استانی‌ها اظهار کرد: در این روزها ضمن اینکه از سفرهای غیر ضروری خودداری خواهند کرد به هیچ عنوان میهمان دعوت نکنند تا بتوانیم با همکاری خود مردم از پیک سوم کرونا نیز در استان عبور کنیم.

استاندار اردبیل از تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات اردبیل خبر داد و گفت: مدیران اجرایی از بازدیدهای دسته جمعی از پروژه‌ها نداشته و توصیه می‌کنیم مقامات کشوری نیز در این روزها به اردبیل سفر نکنند.

در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا غیرقابل کنترل می‌شود سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به افزایش موارد بستری به بالای ۳۵۰ بیمار گفت: این افزایش بستری‌ها زنگ خطری برای استان اردبیل است که در صورت جدی نگرفتن و عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی، غیرقابل کنترل خواهد بود.

شهرام حبیب زاده ضمن هشدار جدی به عموم مردم استان تاکید کرد: اگر میزان بستری در استان به بالای ۴۰۰ بیمار برسد این بحران غیرقابل کنترل بوده و با خستگی و ابتلای کادر درمان، روزهای بسیار سخت و ناگواری را شاهد خواهیم بود.

وی علت اصلی درگیری بیماران را ازدحام و دورهمی های خانوادگی عنوان کرد و افزود: سفرهای غیرضروری مخصوصاً در روزهای منتهی به تعطیلات و کاهش استفاده از ماسک در سطح جامعه نیز از جمله عوامل مهم دیگر در این زمینه هستند.