دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور:

بیمارستان نجف زاده جهت احداث وتکمیل همت خیرین سلامت استان را می طلبد

۰۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۳ کد : ۷۳۸۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۹۷
بیمارستان نجف زاده جهت احداث وتکمیل همت خیرین سلامت استان را می طلبد

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت  کشور جهت بازدید از روند احداث سه پروژه درمانی بزرگ استان"بیمارستان نجف زاده،آزمایشگاه مرکزی بهداشت و ساختمان دیالیز"که به همت خیرین سلامت استان دراردبیل درحال احداث است روز سه شنبه با حضور در اردبیل به خبرنگار وبدا گفت: پروژه درمانی بیمارستان نجف زاده به همت خیر بزرگوار نجف زاده و سایر خیرین سلامت استان در حال احداث است اما به لحاظ رکود اقتصادی روند احداث آن کند شده است و میطلبد که خیرین سلامت استان با نگاه ویژه خود به این پروژه بزرگ درمانی همت مضاعف بگذارند.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور افزود: رکود اقتصادی موجب شده است تا پروژه های درمانی کلا در سطح کشور روند کندی داشته باشد چه اینکه وقتی رونق اقتصادی نباشد خیرین سلامت نیز برای پرداخت هزینه احداث توانایی کافی نداشته باشند اما این امر موجب نمیشود که ما از تلاش خود دست برداریم.

وی همچنین  در بازدید ازآزمایشگاه مرکزی بهداشت  اظهار داشت:پروژه آزمایشگاه مرکزی بهداشت تا به حال روند رو به رشدی داشته است و بعد از اتمام ساختمان آن به همت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل این مرکز تجهیز و در اختیار عموم مردم قرار داده خواهد شد.

دکتر شهریاری سپس با حضور در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و بازدید از محل احداث ساختمان دیالیز جدید بیان داشت:این مرکز به همت بانک پاسارگاد در 4500متر زیربنا با ظرفیت 350-400تخت و با کمک 8 میلیارد تومانی این بانک احداث میشود و کار تجهیز آن نیز به عهده دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خواهد بود.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور سپس در نشستی با استاندار مسایل مربوط به اقدامات خیرین در حوزه سلامت استان اردبیل را مورد بررسی قرارداد.

مهندس بهنام جو استاندار اردبیل نیز ضمن تقدیر و سپاسگذاری از حمایتهای ویژه مجمع خیرین سلامت کشور و استان در راه اندازی پروژه های درمانی جدید در استان گفت:هزینه های ایجاد پروژه های درمانی بسیار سنگین است و دولت به تنهایی نمیتواند از عهده آن بر آید و در این زمینه با ورود خیرین به عرصه سلامت شاهد شکوفای و رشد و توسعه بخش سلامت و پزشکی در استان و در سطح کشور خواهیم بود.

دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حاشیه این بازدیدها گفت:حضور مسولین کشوری بویژه دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور در استان جهت بررسی روند اجرای پروژه های درمانی خیرین مایه خیر وبرکت است و ورود افراد خیر در این حوزه باعث توسعه بیشتر بخش بهداشت و درمان استان خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند خیرین سلامت در بخش سلامت گفت:سالهای زیادی است که مجمع خیرین سلامت با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ایجاد مراکز درمانی همکاری شایسته ای دارند و باعث شده اند که در این خصوص حرکت خوب و رو به رشدی را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون در سطح استان پروژه های درمانی متعددی ازقبیل "بیمارستان 500تختخوابی نجف زاده،آزمایشگاه مرکزی بهداشت،مرکز جامع دیالیز اردبیل،کلینیک تخصصی بیله سوار،مرکز فوریت های پزشکی بیله سوار،مرکز جامع خدمات جامع سلامت جعفراباد و بتازگی بیمارستان64تختخوابی قلب اردبیل " با حمایت و سرمایه گذاری خیرین سلامت در دست احداث و اقدام است .


( ۱ )