۱۴۸ نفر مصدوم حاصل بی احتیاطی چهارشنبه سوری آخر سال استان اردبیل

۲۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۸ کد : ۶۲۸۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۸۲
۱۴۸ نفر مصدوم حاصل بی احتیاطی چهارشنبه سوری آخر سال استان اردبیل

به گزارش خبرنگار وب دا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

آمار مصدومین حوادث ناگوار چهارشنبه سوری امسال اردبیل ۱۴۸ نفر بوده که به صورت مراجعه شخصی یا با همکاری و تلاش به موقع کادر اورژانس ۱۱۵ جهت مداوا به مراکز درمانی استان منتقل شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص حوادث امسال چهارشنبه سوری افزود: امسال با توجه به فرهنگ سازی وهشدارهای جدی رسانه های عمومی و آموزش های کارشناسان شاهد تلفات جدی مرگ و میر ناشی از مواد محترقه دراستان نبودیم و طبق آمار ثبت شده ۱۴۸ نفر مصدوم حاصل بی احتیاطی چهارشنبه سوری آخر سال داشتیم که اکثراً سطحی بوده و سرپایی درمان شدند.

وی به تعداد و نوع مصدومیت اشاره کرد و افزود: از تعداد مصدومین مراجعه شده به مراکز اورژانس بیمارستانهای استان، ۱۳ نفر بستری، ۱۳۳ نفر درمان سرپایی شده و ۲ نفر هم جهت ویزیت سرپایی تخصصی ارجاع شده اند.

و از این تعداد، موارد مهم مصدومیت شامل سه نفر قطع عضو انگشت ،۲۴ نفر دچار آسیب سطحی چشم ۶۳ نفربریدگی وخراشیدگی و۵۱ نفر سوختگی که عمدتاً دارای سوختگی درجه ۲ بودند.

دکتر اخوان اکبری با اشاره به اینکه از کل مصدومین ۸۰ درصد مرد و ۲۰ درصد زن هستند خاطرنشان کرد: از مجموع حادثه‌دیدگان به تفکیک شهرستانی ۹۱ نفر مربوط به شهر اردبیل، ۲۲ نفر پارس آباد، ۱۳ نفر ازمشکین شهر، ۱۳ نفر خلخال، ۶ نفر گرمی، یک نفر بیله سوار، یک نفر کوثر، یک نفر نمین دچارمصدومیت شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از زحمات مجموعه پرسنل بیمارستانی در سطح استان. کادراورژانس ۱۱۵، مرکز رصد سلامت دانشگاه و همچنین همکاری و تلاش مجموعه عوامل انتظامی و امنیتی با کادر درمان دانشگاه در رسیدگی به موقع به حادثه دیدگان چهارشنبه سوری تشکر و قدردانی کرد و افزود علی رغم کاهش تلفات جانی وجدی نسبت به سال گذشته هنوز در ابعاد فرهنگی در جلوگیری از تلفات و مصدومیت در طول سال نیاز به فرهنگ سازی است ومتولیان حوزه سلامت خصوصاً خانواده‌ها وظیفه مهمی را باید ایفا نمایند


( ۳ )