با اعتبار ۱۳۵ میلیارد ریالی؛

بزرگترین و مجهزترین مرکز اورژانس جامع استان اردبیل افتتاح شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۱ کد : ۶۱۴۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۹۶
اورژانس جامع بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل بعنوان بزرگترین و مجهزترین اورژانس استان اردبیل با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال با حضور مسئولین استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
بزرگترین و مجهزترین مرکز اورژانس جامع استان اردبیل افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

با پایان گرفتن مراحل احداث و تکمیل ساختمان اورژانس جامع بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل، این مرکز صبح امروز پنجشنبه ۱۶ اسفند با حضور مهندس اکبر بهنام جو استاندار اردبیل، دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولان استانی در بیمارستان امام (ره) اردبیل با ۸۶ تخت بستری مورد بهره برداری قرار گرفت.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در آئین افتتاح این مرکز، تاکید کرد که با بهره برداری از این پروژه مهم و ارزشمند درمانی بخش عمده‌ای از مشکلات اورژانس استان مرتفع خواهد شد.

دکتر قدرت اخوان اکبری در تشریح جزئیات این طرح بزرگ درمانی ادامه داد: پروژه اورژانس جامع بیمارستان امام خمینی اردبیل (ره) با هزینه کرد ۱۳۵ میلیارد ریال در دو طبقه با ظرفیت ۸۶ تخت شامل تخت های CPR ، اتاق عمل اورژانس، پاراکلینیک شامل تصویر برداری و آزمایشگاه مستقل، فضاهای مجزای تحت نظر داخلی، قلب، عفونی، مسمومیت همچنین فضای مجزا برای بیماران سرپایی شامل ویزیت و اقدامات تشخیصی و درمانی، بخش بستری ۳۳ تخته و فضاهای آموزشی و اداری و بایگانی مکانیزه پیشرفته مدارک پزشکی می باشد.

وی در ادامه به افزایش تخت در اورژانس بیمارستان اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از ۸ تخت ICU ظرفیت‌های تخت اورژانس به ۹۴ تخت افزایش می یابد و در راستای توسعه اورژانس با بازسازی اورژانس قدیم به مساحت ۸۰۰ مترمربع و الحاق آن به اورژانس جدید به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع ظرفیت کلی اورژانس جامع بیمارستان امام ره به ۱۲۵ تخت، و با زیربنای مجموعاً ۳ ۸۰۰ متر مربع افزایش خواهد رسید و عملاً گشایش ارزشمندی در راستای ارائه خدمات درمانی و آموزشی علاوه بر این افتتاح به مردم شریف استان خواهد شد.

دکتر اخوان اکبری در این مراسم از حمایتهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب اردبیل و همچنین زحمات و مساعدتهای استاندار ساعی تشکر و قدردانی کرد.


لینک دانلود فایل

( ۷ )