بیمارستان ۱۰۸ تختخوابی امام رضا(ع) اردبیل دردهه مبارک فجرمورد بهره برداری قرار گرفت

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۲۰:۲۲ کد : ۵۸۷۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۷۹
بیمارستان۱۰۸ تختخوابی امام رضاع اردبیل با حضور دکترجمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و   استخدامی کشور و جمعی از مسئولین استانی امروز به بهره برداری رسید.  
بیمارستان ۱۰۸ تختخوابی امام رضا(ع) اردبیل دردهه مبارک فجرمورد بهره برداری قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و خبرنگار وب دا:

بیمارستان ۱۰۸ تختخوابی امام رضاع اردبیل با حضور دکترجمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و جمعی از مسئولین استانی امروز به بهره برداری رسید.

دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم اظهار داشت: مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) با مساحت ۱۲۰۰۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت ۱۷۵۰۰ مترمربع در ۳ طبقه بنا شده است و در سال ۱۳۹۴ کار احداث ساختمان آن توسط دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به پایان رسیده و در سال ۱۳۹۶ پس از واگذاری ساختمان بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل کار تجهیز آن آغاز و از اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با انتقال برخی از بخشها عملاً آغاز بکار کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر اینکه تا کنون مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل و خرید تجهیزات پزشکی و درمانی این مرکز هزینه صرف شده است اظهار داشت: تعداد تخت مصوب این بیمارستان ۱۰۸ تخت شامل ۵۰ تخت مردان - ۲۵ تخت زنان - ۲۰ تخت چشم - ۱۳ تخت ICU - تعداد ۶ تخت اطاق عمل و ۱۳ تخت اورژانس و اورژانس دندانپزشکی است.

این مقام مسئول با اشاره به بخشهای پاراکلینیکی بیان داشت: بیمارستان امام رضا شامل آزمایشگاه بالینی - آزمایشگاه ژنتیک – رادیولوژی - سونوگرافی و داروخانه کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی ارولوژی- چشم- پوست-گوش و حلق و بینی- جراحی عمومی– قلب-ارتوپدی است.

دکتر قدرت اخوان اکبری ادامه داد: تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص این مرکز شامل ۵پ زشک عمومی - ۲نفر دندانپزشک - ۱۲ نفر هیئت علمی - ۱۸ نفرغیرهیئت علمی و یک نفر داروساز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد متوسط تعداد بیماران بستری در این مرکز ماهانه ۵۰۰ نفر و متوسط تعداد اعمال جراحی ماهانه ۴۵۰ عمل است.

گفتنی است بطور متوسط ۲۴۰۰ نفر ماهانه به اورژانس و ۴۲۰۰ نفر به درمانگاه این بیمارستان مراجعه میکنند..