برگزاری هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان در اردبیل

۱۱ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۳ کد : ۵۳۴ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۶۰۳
برگزاری هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان در اردبیل

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان با حضور کارشناسان مربوطه از دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور بمدت ۲ روز از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۲ مهرماه سالجاری در سرعین اردبیل آغاز به کار کرد.

دکتر محمدرضا شیرزادی رئیس اداره زئونوز مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در اولین روز سمینار گفت: میزان ابتلا به بیماری تب مالت که از بیماریهای مشترک انسان و دام است در سالهای اخیر در کشور افزایش یافته است.

وی در هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان در سرعین افزود: بیشترین آمار مبتلایان به تب مالت در استانهای کردستان، لرستان، کرمانشاه و همدان گزارش شده است.

دکتر شیرزادی ادامه داد: ضعف هماهنگیهای بین بخشی، نا کافی بودن اقدامات کنترلی بیماری در دام و توسعه صنایع دامپروری با روشهای غیر صحیح و غیر علمی باعث افزایش تب مالت در کشور شده است.

رئیس اداره زئونوز مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شیوع بیماری سالک در برخی مناطق کشور اشاره کرد و گفت: مرکز بیماری سالک بیشتر در روستاها است و موش صحرائی و بیایانی از مخازن این بیماری بشمار می آیند.


( ۱ )