برگزاری جشن سلامت در دبستان پسرانه امام حسن مجتبی علیه السلام اردبیل

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۳ کد : ۳۴۹۹ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۰۰۷
در اولین روز از هفته سلامت (۱ لغایت۷اردیبهشت) جشن سلامت در دبستان پسرانه امام حسن مجتبی علیه السلام اردبیل با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.
برگزاری جشن سلامت در دبستان پسرانه امام حسن مجتبی علیه السلام اردبیل

به گزارش خبرنگار وبدا و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

در اولین روز از هفته سلامت (۱ لغایت۷اردیبهشت) جشن سلامت در دبستان پسرانه امام حسن مجتبی علیه السلام اردبیل با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این جشن معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دکتر بابک نخستین درجمع دانش آموزان، سفیران سلامت و مربیان بهداشتی گفت: هرساله یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نام دارد و با یک شعار خاص و هدفمند در راستای ارتقاء سلامت دنبال می شود.

وی ادامه داد: شعار امسال هفته سلامت، پوشش همگانی سلامت برای همه در همه جا نامگذاری شده است و برای تحقق این شعار لازم است تمام ارگان‌ها سازمان‌ها بسیج شوند تا وضعیت سلامت را ارتقا دهند.

دکتر نخستین با اشاره به اهتمام دولت به امر سلامت ادامه داد: مهمترین هدف در هفته سلامت ارتقاء سلامت عمومی هست که با خود مراقبتی و با حفظ مسائل بهداشتی فردی و خود مراقبتی شما دانش آموزان محقق می شود. خصوصاً با دقت در امر مهم تغذیه شما دانش آموزان با سلامت ذهن و جسم می توانید ازآینده سازان سالم جامعه باشید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بالا بودن آمار بیماریهای غیر واگیر خبر داد و اظهار داشت: دانش آموزان نقش قابل توجهی در کاهش حوادث ترافیکی و جاده ای ایفا و رعایت موارد ایمنی و بستن کمربند ایمنی توسط والدین تاثیر بسزایی در کاهش حوادث ترافیکی دارد.

با اجرای طرح تحول نظام سلامت اقشار مختلف جامعه من جمله نوزادان، کودکان نوجوانان و جوانان و میانسالان سالمندان همه تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفته و با مراجعه به مراکز جامع سلامت از بسته های بهداشتی استفاده می کنند.

دکتر نخستین افزود: برنامه متنوعی برای ارتقاء سلامت دانش آموزان انجام میگیرد که میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

ویزیت دوره و مراقبت پایه های اول و چهارم ابتدای و هفتم و دهم نزدیک ۶۰ درصد پوشش

انجام ایمن سازی واکسن توام دانش آموزان پایه دهم

اجرای برنامه تمرینات کششی در مدارس ابتدای دوره اول از اول سال ۹۶

آموزش بلوغ در مدارس دخترانه پایه هفتم از ابتدای سال ۹۶

برگزاری همایش های شهرستانی برای مدارس مروج سلامت ستاره‌دار

مراقبت پدیکولوز دانش آموزان و شناسایی ۷۳۳۸ دانش‌آموز با ابتلا به پدیکلوزیس و توزیع شامپو پرمترین جهت درمان خانوادگی

طرح آهن یاری در مدارس دخترانه پایه هفتم به بعد و توزیع مکمل ویتامین د در پایه هفتم به بعد

مراقبت دهان و دندان و ایجاد ۳۲ پایگاه سیار در آموزش و پرورش در مدارس ابتدایی استان با پوشش ۹۲ درصدی

دکتر نخستین اظهار امیدواری کرد: با مشارکت بیش از پیش آموزش وپرورش استان و دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادهای دخیل در امر سلامت شاهد رشد سلامت دانش آموزان وجامعه سالم خواهیم بود.

گفتنی است اجرای سرود توسط گروه سفیران سلامت و تجلیل از کارشناسان و مربیان بهداشت مدارس و دانش آموزان فعال در حوزه سلامت مدارس بخش پایانی این جشن بود.


( ۸ )