سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد: مثبت شدن بیش از ۴۵ درصد از تست کرونای اخذ شده در چهار نقطه از سطح شهر اردبیل

۲۶ آبان ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۷ کد : ۱۳۲۵۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۳

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر حبیب زاده سرپرست دانشگاه در خصوص مصوبات جلسه ستاد استانی مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: با توجه به اخذ نمونه های PCR میدانی در چهار نقطه از سطح شهر اردبیل، متاسفانه بیش از ۴۵ درصد این نمونه ها، از نظر بیماری کرونا، مثبت گزارش گردیده است که نشان‌دهنده وضعیت بحرانی استان است.

وی با اشاره به نگران کننده بودن وضعیت بیماری در سه شهر اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد اظهار داشت: مقرر شد براساس تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان تحت عنوان طرح سردار شهید سلیمانی که در طی هفته جاری آغاز می شود دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با سپاه حضرت عباس (ع) استان داشته و چک لیست های آموزشی و شناسایی بیماران قرنطینه در منزل در اختیار بسیج گذاشته شود.

دکتر حبیب زاده با اشاره به محدودیت فعالیت اصناف و بازار بعد از ساعت ۱۸ افزود: در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی، آموزش، اطلاع رسانی و ایجاد محدودیت مقرر شد این موضوع با همکاری دستگاه های اجرایی با تشدید نظارت ها ادامه یابد.

وی تصریح کرد: تعطیلی آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی ( بخش آزمون ) تا دو هفته دیگر، اقامه مراسم نماز میت بصورت محدود فقط در آرامستان بهشت زهرا (س) و ممنوعیت برگزاری‌ در سایر آرامستان های شهر اردبیل، عدم حضور  مداحان در تجمعات مربوط به ختم و عزاداری با نظارت و ابلاغ سازمان تبلیغات اسلامی استان و رعایت فاصله گذاری مناسب و نوبت دهی محدود در مطب ها و تغییر مکان مطب در صورت بالا بودن تعداد مراجعین و بیماران از دیگر مصوبات این جلسه بود.

دکتر حبیب زاده از عموم مردم استان درخواست کرد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست ها از بروز فاجعه انسانی پیشگیری نمایند.


( ۱ )