برگزاری آیین اختتامیه اولین دوره تربیت همیار اورژانس و تجلیل از برگزیدگان اورژانس پیش بیمارستانی استان با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۰۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۲ کد : ۱۲۷۹۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۸
برگزاری آیین اختتامیه اولین دوره تربیت همیار اورژانس و تجلیل از برگزیدگان اورژانس پیش بیمارستانی استان با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

‍ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،

ظهر امروز چهارشنبه ۹ مهر ماه ۹۹ و با حضور دکتر حبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیران و روسای شبکه های بهداشت و درمان، آیین اختتامیه اولین دوره تربیت همیار اورژانس در محوطه باز پد اورژانس هوایی استان برگزار شد.

در این مراسم که کارکنان اورژانس استان و شرکت کنندگان در دوره همیار اورژانس نیز حضور داشتند دکتر حبیب زاده ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری‌ این دوره گفت: شرکت در این دوره از آن لحاظ که نجات جان انسانها را در پی دارد، حائز اهمیت است و باعث افزایش مهارت و دانش افراد در جهت نجات همنوع و انسان های دیگر می شود.

وی گفت: شاخصه مهم فعالیت در اورژانس علاوه بر اطلاع رسانی و تصمیم گیری صحیح و منطقی، اقدام بموقع در جهت نجات جان انسان ها است و بر طبق آیه شریفه، نجات جان یک انسان برابر نجات جان کلیه انسان ها بوده و از این منظر کار در اورژانس حائز اهمیت می باشد.

در این مراسم دکتر غریبانی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این دوره گفت: براساس دستورالعمل اورژانس کشور و در راستای تقویت آموزش های همگانی در سطح جامعه، تعدادی از نیروهای علاقمند به امداد و کمک های اولیه در این دوره شرکت و آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

در پایان این مراسم از نفرات برتر دوره، تعدادی از مدیران شبکه بهداشت و درمان بعنوان شبکه های برتر در شاخص ها و اولویت های عملکردی در حوزه اورژانس شهرستانها و همچنین تکنسین های برتر توسط سرپرست‌ دانشگاه تقدیر شد.