اولین عمل جراحی مغزو اعصاب در بیمارستان ولیعصر (عج) مشکین انجام شد

۱۴ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۵ کد : ۱۲۷۳ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۴۹۲
اولین عمل جراحی مغزو اعصاب در بیمارستان ولیعصر (عج) مشکین انجام شد

به گزارش خبرنگار وبدا روابط عمومی دانشگاه:

دکتر اخوان اکبری ریاست دانشگاه علوم پزشکی در ادامه بازدید های ایام نوروز در نهمین روز از سال جدید در مشکین شهر گفت: در اجرای برنامه های طرح تحول نظام سلامت در استان، بسترهای لازم در شهرستان ها ایجاد گردیده است و تمهیداتی که از لحاظ تجهیزات مدرن و نیروی تخصصی و جراحی صورت گرفته این امکان را به ما میدهد تا با انجام اعمال جراحی مغز و اعصاب در مشکین شهر، ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی را در این شهر ارتقاء دهیم.

ریاست دانشگاه به اهمیت موضوع انجام اعمال سنگین جراحی مغز واعصاب پرداخت و گفت: افتخار بزرگی برای مردم منطقه مشکین شهر است که بدون دغدغه از امکانات فراهم شده نهایت استفاده را بکنند و این موقعیت مهیا شده بسیار ارزشمند است و از اعزام بیماران نیازمند به جراحی مغز و اعصاب خوددار شده و از این بابت هزینه گزافی به مردم منطقه تحمیل نخواهد شد. وی به جزئیات عمل جراحی اشاره کرد و گفت: جوان هجده ساله که به علت تصادف با موتور ضربه مغزی شده و خونریزی مغزی داشت توسط جراح مغزو اعصاب عمل جراحی شده و در بازدید اخیر وضعیت عمومی وی رضایت بخش بود.

درادامه بازدیدهای شهرستان مشکین شهر ریاست دانشگاه واعضای هیئت رئیسه از پایگاه اورژانس جاده ای فخرآبادو پایگاه اورژانس شهری و نیز ایستگاه سلامت که برای اولین بار برپا شده بود همچنین مرکز جامع سلامت لاهرود بازدید و از وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعین و مسافرین نوروزی باخبر شدند. درادامه از مرکز اورژانس و بخش های مختلف بیمارستان ولیعصر (عج) بازدید وضمن ملاقات از بیماران بستری درجریان کمبودها و مشکلات اورژانس و سایر قسمت ها قرار گرفتند. از برکات این سفر دستور ریاست دانشگاه جهت تأمین نیروی طرحی مورد نیاز، تأمین تجهیزات بخش های ویژه بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان، تسریع در امر تکمیل و تجهیز کلینیک تخصصی، افزایش تخت های بیمارستانی به دلیل ضریب اشغال بالای ۹۰ درصد، تامین دو دستگاه آمبولانس و... که جزو، دست آورد های مثبت حضور مسئولین دانشگاه در شهرستان مشکین بود.