نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت برگزار شد

۰۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۴ کد : ۱۱۹۶۵ اخبار اصلی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۸۲
با حضوردکتر حق دوست معاون آموزشی وزیر بهداشت ،امروز ۹ تیرماه نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در محل ستاد مرکزی برگزار شد.
نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دکتر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که جهت شرکت در اجلاس کلان منطقه 2روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی با هیات همراه در اردبیل حضور داشت با شرکت در نشست هیات رئیسه دانشگاه هدف از سفر به اردبیل  را بررسی وضعیت و زیرساخت‌های آموزشی دانشگاهها و حمایتهای لازم برای ترسیم افق های روشن و متوازن در توسعه متناسب دانشگاههای در حال توسعه عنوان کرد.

 معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید براینکه برنامه‌های توسعه دانشگاه‌ها باید بر اساس آمایش سرزمینی و نیازمندیهای منطقه ترسیم شوداظهار داشت:راه توسعه دانشگاه ها  در سه لایه سخت افزاری، نرم افزاری ونرم نرم افزای اصلاح فرهنگی و تثبیت دیدگاههای فکری و اعتقادی و ایجاد ارق ملی آموزشی در دانشجویان و اساتید میتواند ما را به اهداف متعالی و انسانی در توسعه سوق دهد و به همین منظور لازم هست مسئولان و اساتید علمی دانشگاهها در این مسیر گام های هدفمندی را بردارند.

دکتر حبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیزضمن تبیین اهداف آموزشی دانشگاه گفت: برنامه‌های راهبردی دانشگاه با ترسیم اهداف کلان و اختصاصی برای ۱۰ سال آینده در دست تدوین است تا با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و حمایت های وزارتی به ویژه معاون آموزشی وزارت بهداشت  بتواند در راستای بهبود کیفیت آموزشی دانشگاه و تقویت هسته علمی و آموزشی گام‌های اثرگذاری در استان و اهداف کلان منطقه بردارد.

در این نشست معاونین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به طرح نظرات و مطالبات از جمله توسعه نیروهای علمی و تخصصی، فضای فیزیکی ،افزایش رشته های آموزشی وتامین منابع لازم پرداخته که  معاون آموزشی وزیر قول مساعد جهت پیگیری  و حمایت های لازم را اعلام داشت.