دیدار وگفتگوی صمیمی استاندار اردبیل با اعضای هیات مدیره نظام پرستاری و مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۲۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۰ کد : ۱۱۸۱۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۱۳
نشست صمیمی استاندار، هیات مدیره نظام پرستاری، مدیر پرستاری و جمعی از مدیران پرستاری مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در محل استانداری اردبیل برگزار گردید.

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

خانم نصیری مدیر پرستاری دانشگاه در این نشست ضمن تشریح فعالیتهای کادر پرستاری بویژه در بحث کرونا بر افزایش سهمیه استخدامی دانشگاه برای جذب نیروی پرستاری تاکید کرد.
مدیر پرستاری دانشگاه با ارائه گزارشی از آمار پرستاران مبتلا به کرونا گفت: از زمان شروع اپیدمی کرونا تا کنون 450 نفراز پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان آلوده به ویروس  کرونا شده اند که قریب 100نفر از آنها هم اینک در قرنطینه خانگی هستند.
وی با اشاره به ارزش کار پرستاری گفت: پرستاران با جان و دل در خدمت مردم و بیماران هستند و در مسئله اخیر کرونا بر همه مشخص شد که تلاش این قشر تا چه حد در تامین سلامت مردم مفید است.
نصیری با اشاره به وضعیت موجود کرونایی در سطح استان، بستری شدن جمعی از پرستاران به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا ونهایتا کمبود پرسنل پرستاری در مراکز درمانی گفت: با توجه به تمهیدات انجام شده از طریق وزارت و دانشگاه جذب نیروهای پرستاری جدید امکان پذیر بوده و تخصیص اعتبار جهت پرداخت معوقات پرستاران در دست اقدام است.
استاندار اردبیل با تجلیل از جامعه پرستاری استان، پیگیری مطالبات این قشر را از اولویت های خود دانست و گفت: با جدیت پیگر خواسته های به حق پرستاران خواهد بود.

 


( ۱ )