سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

بهره‌گیری از زبان هنردر ترویج مفاهیم قرآنی مورد توجه فعالان قرآنی دانشگاه باشد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۳ کد : ۱۱۰۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۲
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: هنر یک زبان گویا و یک روش مناسب برای بیان مفاهیم قرآنی در تمام سطوح است که باید مورد توجه فعالان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل باشد.
بهره‌گیری از زبان هنردر ترویج مفاهیم قرآنی مورد توجه فعالان قرآنی دانشگاه باشد

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دکتر شهرام حبیب زاده در جلسه  فعالان قرآنی دانشگاه  گفت:اصلی‌ترین اهداف برنامه‌های اجرا شده در حوزه قرآن  ،ورود فرهنگ قرآنی به بطن زندگی بشر است و تربیت دانشجوی قرآنی  نیزاز مهم ترین برنامه‌های آتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن اشاره به لزوم تقویت کیفی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در تمامی رشته‌های جشنواره های قرآنی، هنر را زبان گویا و یک روش مناسب برای بیان مفاهیم قرآنی در تمام سطوح معرفی کرد و از فعالین قرآنی این دانشگاه خواست تا نسبت به شروع تدریجی تمرین‌های قرآنی در محیط کار و کلاس‌های تدریس خود اهتمام ویژه داشته باشند و علاوه بر کشف استعدادهای قرآنی در جهت تربیت چهرههای قرآنی نیز تلاش کنند.

"دکتر بهروز دادخواه"، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  با اشاره به روند برگزاری جشنواره کشوری قرآن و عترت و بخش‌ها و رشته‌های مربوطه، از افزایش شمار شرکت کنندگان این جشنواره از ۸۶ نفر در سال ۹۳ به ۶۰۱۶ نفر در سال ۹۸ خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد یک جهش قابل توجه در شمار شرکت کنندگان در این جشنواره بوده‌ایم و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل موفق شده است با همکاری موثر اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان به مدت سه سال از لحاظ شمار شرکت کنندگان رتبه اول و از لحاظ مقام های برتر رتبه ۴_۸ را کسب کند.

وی در ادامه به برخی برنامه های قرآنی اجرا شده در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از جمله برگزاری محافل انس با قرآن، ایجاد کانون قرآن و عترت، اجرای طرح نسیم بهشتی، همکاری با رابطین قرانی در تمامی بخش‌های دانشگاه واجرای طرح تربیت معلم قرانی اشاره کرد.

"دکتر دادخواه" تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای اجرای هرچه قوی‌تر برنامه‌های این حوزه، رشد کمی و کیفی شرکت کنندگان جشنوآرههای قرآنی، رفع نواقص موجود در این زمینه و افزایش رتبه‌های برتر قرآنی در جشنواره‌های مختلف انجام خواهیم داد