دکتر افشین فتحی: ۳۲۷مورد مبتلای قطعی به ویروس کرونا در اردبیل گزارش شده است

۰۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۶ کد : ۱۰۴۶۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۳

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تقدیر از عموم مردم به جهت کاهش تردد و حضور در سطح شهر گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار مثبت قطعی در سطح استان گزارش شده است که با ۳۱۸ مورد قبلی ،آمار این بیماران به ۳۲۷ نفر در ششم فروردین رسید.

دکتر فتحی بااشاره به تعدادفوتی های مربوط به کرونا گفت: از اول شروع بحران کرونا تاکنون ۴۷ مورد فوتی در این زمینه داشته ایم.

وی ادامه داد :درحال حاضر ۳۴۵ بیماردرمراکز درمانی ویژه کرونا بستری وتحت کنترل ودرمان هستند و این نشان میدهد فعلا روند پذیرش وترخیص بیماران به حالت تعادل رسیده ودر روزهای اتی درصورت رعایت مردم به همین منوال موارد بستری کاهش خواهد یافت .

دکترفتحی خاطر نشان کرد: به لحاظ همکاری مناسب مردم و خانه نشینی آنها طی چهار روز گذشته سیر این بیماری از حالت سعودی به حالت کف رسیده و اگر تا ۱۰ روز آینده همین شکل ادامه پیدا کند و مردم به خانه‌نشینی ادامه دهند وهمکاری لازم را در کاهش تردد خودروهای خود نیز اعمال کنند جای امیدواری است که سیر بیماری نزولی شده ،گسترش آن کنترل شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همچنین با تقدیر از همکاری مناسب مردم با عوامل بهداشتی در خصوص غربالگری بیماری کرونا گفت: تا به امروز ۹۳ درصد شهروندان استان مورد پایش قرار گرفته اند و ۹۸،۹ درصد آنها بدون علامت بوده و تنها ۱ ،۱درصد ازآنها باعلائم سرفه خشک و گلودرد ابراز مشکل کرده اند و در نهایت از کل افراد پایش شده ۱۳صدم درصد به مراکز بهداشتی مراجعه کرده اند.

وی از افرادی که مورد غربالگری قرار نگرفتند درخواست کرد که گوشی‌های همراه خود را به حالت روشن نگه داشته منتظر تماس عوامل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل باشند.


( ۵ )