قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل:

۳۱۸مورد مبتلای قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل داریم

۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۰:۴۵ کد : ۱۰۴۲۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۲۸

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دکتر افشین فتحی با تقدیر از مردم و مسئولین به جهت همکاری در رعایت موارد بهداشتی و کمک به دانشگاه در راستای مواجهه با بیماری کرونا، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل را تا پنجم فروردین ۳۱۸نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ۹مورد جدید مثبت مبتلا به کرونا در۲۴ساعت گدشته در سطح استان گزارش شده اعلام داشت : تا پنجم فروردین آمار بستریهای فعال در مراکز درمانی استان به علت ابتلای قطعی و احتمالی به ویروس کرونا،۳۴۲مورد هست.

دکتر فتحی با تقدیراز مردم فهیم استان گفت: به خاطر همکاری مناسب مردم و خانه نشینی آنها طی سه روز گذشته سیر این بیماری از سعودی به حالت کف رسیده و اگر تا ۱۰ روز آینده همین منوال ادامه پیدا کند و مردم به خانه‌نشینی ادامه دهند سیر بیماری نزولی خواهد شد و در این صورت آرامش به جامعه برگشته ،مردم به زندگی عادی خود برمیگردند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل همچنین به راه اندازی کارخانه تولید ماسک n۹۵ اشاره کرد و گفت: به همت مسئولین وسرمایه گذاران استانی کارخانه تولید ماسک n95 از امروز رسما کار خودش را آغاز کرده و روزانه ۱۰ هزار ماسک در اختیار دانشگاه قرار می‌دهد.

وی همچنین اعلام کرد: از لحاظ تجهیزات پزشکی درمانی و تخت مشکل خاصی در استان مشاهده نمی شود و با تلاش شبانه روزی معاونین دانشگاه و مجموعه دانشگاه تجهیزات پزشکی و درمانی به موقع در اختیار مراکز قرار داده می شود.


( ۹ )