گزارش سخنرانی در خصوص شرایط و مزایای احراز نخبگی

۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۵۵ کد : ۹۴۴۴ اخبار
تعداد بازدید:۹۳

سخنرانی در خصوص شرایط و مزایای احراز نخبگی روز چهارشنبه مورخه 04/10/98 در سالن آمفی تئاتر شهیدان نوعی اقدم، با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، رئیس گروه توسعه فناوری سلامت، اعضای هیات علمی و دانشجویان با ارائه آقای دکتر حسین شایقی رئیس بنیاد ملی نخبگان استان اردبیل برگزار شد. رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل کسب تخصص، انجام مطالعات کافی، برخورداری از حمایت­ها و ارائه تسهیلات مناسب در مسیر هدایت دانشجویان استعداد برتر در دانشگاهها بمنظور احراز نخبگی را ضروری دانسته و اظهار نمودند که جایزه­های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان از جمله تسهیلاتی می­باشد که این بنیاد جهت شکوفایی و شناسایی دانشجویان استعدادهای برتر در دانشگاهها و بمنظور هدایت و حمایت موثرتر از آنها فراهم نموده است. ایشان در ادامه توجه به رویکرد توانمندسازی بجای رویکرد حمایتی، جایگزینی تعهد از طریق ترویج فرهنگ کار و تلاش بجای ایجاد توقع و همچنین توجه به تنوع استعدادها را از مهمترین ویژگی­های جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برشمردند. سپس ایشان در مورد انواع، شرایط لازم جهت احراز، نحوه ثبت نام و روش­های ارزیابی این جوایز توضیحاتی را ارائه نموده و اظهار داشتند که کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص از طریق مراجعه به سامانه سینا (سامانه یکپارچه مدیریت نظام و اجتماعات نخبگانی) و مطالعه کتابچه راهنمای اعطای جایزه­های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان (راجا) میسر خواهد بود.

آقای دکتر حسین شایقی در ادامه صحبت­های خود ضمن معرفی طرح شهید احمدی روشن، توانمندسازی و مشارکت دانشجویان مستعد برای حل مسائل کشور را یکی از مهمترین اهداف طرح مذکور دانسته و عنوان نمودند با اجرای صحیح این طرح می­توان توانمندی‌های دانشجویان صاحب استعداد برتر را در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی کشور بصورت صحیح­تر هدایت نمود. در این طرح استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسأله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند. در خاتمه ایشان به سوالات اعضاء هیات علمی و دانشجویان حاضر در جلسه پاسخ دادند.  

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تسهیلات و حمایت­های بنیاد ملی نخبگان و همچنین آئین­نامه­ها و دستورالعمل­های مرتبط از طریق مراجعه به وب سایت بنیاد نخبگان استان اردبیل به آدرس: http://ardabil.bmn.ir و یا شماره تلفن: 33740031-045 امکان­پذیر می­باشد.


( ۱ )

نظر شما :