کارگاه یک روزه بررسی اپیدمیولوژی، تشخیص، درمان و زمینه های پژوهشی لیشمانیوز احشائی(کالاآزار) و جلدی(سالک) در استان اردبیل

۰۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۱ کد : ۸۰۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۷۸۰
کارگاه بررسی لیشمانیوز با حضور آقای دکتر محبعلی استاد دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و خانم دکتر غفاری فر استاد دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار گردید.
کارگاه یک روزه بررسی اپیدمیولوژی، تشخیص، درمان و زمینه های پژوهشی لیشمانیوز احشائی(کالاآزار) و جلدی(سالک) در استان اردبیل

 

کارگاه یک روزه بررسی اپیدمیولوژی، تشخیص، درمان و زمینه های پژوهشی لیشمانیوز احشائی(کالاآزار) و جلدی(سالک) در استان اردبیل توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و همکاری علمی ایستگاه تحقیقات مشکین شهر وابسته به دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس و با حضور اساتید برجسته کشوری در سالن مرحوم دکتر حضرتی ستاد مرکزی دانشگاه پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸ برگزار گردید.

در این کارگاه یکروزه ضمن بررسی وضعیت اپیدمی لیشمانیوز در سطح کشور و استان، روش های جدید تشخیص درمان و توصیه های پژوهشی توسط اساتید مدعو ارائه گردید.

دکتر محبعلی استاد دانشگاه و جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان در این کارگاه با بیان اینکه اپیدمی بیماری در سطح استان تحت کنترل است، افزودند که پیگیری مداوم این بیماری و بیماری های مشابه بایستی از الویت های پژوهشی دانشگاه باشد.

ایشان ضمن ابراز رضایت از برگزاری این کارگاه خاطر نشان کردند بسیار باعث افتخار است که کارگاهی با این سطح در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توسط معاونت تحقیقات و فناوری در حال برگزاری است.

دکتر محبعلی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزودند: کارگاه لیشمانیوزمی تواند در سطح استان با همکاری دانشکده بهداشت تهران بطور مداوم برگزار شود.

در این کارگاه همچنین دکتر غفاری فر استاد دانشگاه تربیت مدرس تهران و دکتر بهنام محمدی در زمینه درمان های نوین و طراحی واکسن بیماری سخنرانی نمودند. در ادامه مشکلات مربوط به مرحله پره آنالیتیک تشخیص بیماری توسط مسئول فنی آزمایشگاه های بهداشتی  دانشگاه ارائه شد و راهکارهای رفع مشکل با حضور مدعوین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این کارگاه گروه های مختلف اطفال، عفونی، پوست، کارشناسان و فوکال پوینت های آزمایشگاه حضور داشتند.

 بر اساس نظرسنجی و مصاحبه بعمل آمده، اکثریت شرکت کنندگان رضایت کاملی از این کارگاه داشتند.

 


( ۸ )