فراخوان بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی

۱۰ تیر ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۸ کد : ۳۹۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۲۲
ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از تیرماه آغاز می گردد.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری؛ دکتر اصغر عبادی فر دبیر هیأت اجرایی بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ضمن اعلام این خبر گفت: مطابق دوره‌های گذشته این دوره شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است. برگزیدگان دسته اول، از بین محققین، محققین جوان و دانشجو و صاحبان پژوهش‌های برتر و برگزیدگان حقوقی از میان مؤسسات مرتبط با پژوهش شامل دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته‌های تحقیقات دانشجویی و مراکز رشد فناوری و همچنین مؤسسات غیردولتی حامی پژوهش معرفی خواهند شد.

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: پژوهشگران می‌توانند در سه کمیته علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در فراخوان جشنواره شرکت نمایند و شرط ثبت نام در گروه محققین دو کمیته اول، دارا بودن شاخص H دوازده و بالاتر و برای گروه محققین جوان و دانشجو H هشت و بالاترمی باشد و مبنای ارزیابی برحسب امتیازات کسب شده در کارنامه پژوهشی افراد می‌باشد. در کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری شرط H index وجود ندارد.

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و دبیر هیأت اجرایی بیست و چهارمین جشنواره رازی با اشاره به گروه پژوهش برتر گفت: متقاضی این گروه می‌تواند بطور مستقل با یک مقاله اصیل پژوهشی پراستناد، با شرایط اعلام شده در فراخوان در یکی از دو کمیته علوم بالینی و سلامت یا کمیته علوم پایه پزشکی شرکت نماید. بنابراین برای یک تحقیق خوب و ارزشمند در جشنواره جایگاه تعریف شده وجود خواهد داشت.

دکتر عبادی فر، اهم تغییرات این دوره از جشنواره را به شرح ذیل اعلام نمودند:

  • مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانک‌های اطلاعاتی ISI(Web of Science), Medline, PubMed, PMC, Scopus, مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌گیرند.
  • برای محاسبه امتیاز پژوهش برتر، عدد Citation و IF هر دو از ISI استخراج می‌گردد.
  • نحوه محاسبه امتیاز هر مقاله کارنامه پژوهشی نیز مطابق دستورالعمل جدید تغییر کرده است.

دبیر هیأت اجرایی جشنواره همچنین گفت: ثبت نام داوطلبین در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از شنبه ۱۳۹۷/۴/۲ آغاز می‌گردد و تا پایان وقت اداری روز ۱۳۹۷/۷/۳۰ ادامه خواهد یافت. فرایند ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار بصورت الکترونیکی از آدرس razi.research.ac.ir و یا razi.hbi.ir انجام می‌گردد.

جهت دریافت فایل ثبت نام کلیک نمائید

مراسم تجلیل از برگزیدگان در دی ماه سال جاری برگزار خواهد گردید.


( ۳ )