رقابت علمی کنز

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۵ کد : ۳۴۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۴
فراخوان ارسال فایل تصویری از دستاوردهای علمی در نخستین دوره «رقابت علمی کنز» که در قالب جایزه مصطفی(ص) برگزار می شود تا اردیبهشت سال آینده اعلام شد.

جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود. این جایزه به احترام نام پیامبر اسلام (ص) و به دلیل تأکید بسیار آن حضرت به علم آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی (ص)، به معنای برگزیده نام گذاری شده است.
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر از اندیشمندان و دانش پژوهان جوان جهان اسلام، اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان کنز می نماید. این نام از حدیث پیامبر گرامی اسلام گرفته شده است که می فرمایند:

مثل الّذی یتعلّم العلم ثمّ لا یحدّث به کمثل الّذی یکنز الکنز فلا ینفق منه؛
حکایت کسی که علم آموزد و از آن سخن نکند چون کسی است که گنجی نهد و از آن خرج نکند.

این مسابقه برای پژوهشگران زیر ۴۵ سال مسلمان، درپنج حوزه ی سلامت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، آب و محیط زیست، انرژی و اقتصاد برگزار می شود. ارائه راهکارهای مبتنی بر علم برای پاسخ به مسائل جوامع بشری یکی از ویژگی های مهم جهت داوری آثار است. در این رقابت، شرکت کنندگان باید دستاورد‌های علمی خود را در قالب یک فایل تصویری ۳ الی ۵ دقیقه ای از طریق همین وبسایت به دبیرخانه ارسال نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به آدرس kans.mustafaprize.org مراجعه نمایید.

پوستر مسابقه