اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶

۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۴ کد : ۱۹۵۲ خبرهای مهم
تعداد بازدید:۲۲۴۴

ثبت نام دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ورودی جدید ۱۱ مهر لغایت ۱۲ مهر ماه

* (ثبت نام آنلاین در سامانه و تحویل پرینت کد رهگیری ضروریست) *

**زمان ثبت نام آنلاین متعاقباً اعلام خواهد شد**

ضمن تبریک و خیرمقدم به پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ به اطلاع میرساند؛ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از تاریخ ۱۱ مهر روز سه شنبه الی ۱۲ مهر روز چهارشنبه ۱۳۹۶ پذیرفته شدگان ورودی جدید مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام می نماید.

 

مدارک لازم:

ردیف

مدارک
توضیحات
۱
اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن
-
۲
اصل کارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن
-
۳
شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده درسال جاری
-
۴
مدرک وضعیت نظام وظیفه (برای برادران)
مطابق با یکی از کدهای مندرج در صفحه ۵ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون که در همین دستورالعمل نیز برای یادآوری درج شده است.
۵
اصل حکم مرخصی سالانه برای کارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع
تحصیل در دانشگاه ‎ ها و مؤسسات آموزش عالی تمام وقت است، لذا کارمندان دولت در صورتی می ‎ توانند به تحصیل بپردازند که اصل موافقتنامه رسمی و بدون قید و شرط وزارتخانه یا سازمان متبوع خود را مبنی بر شرکت در همه کلاس ‎ ها، آزمایشگاه ‎ ها، کارآموزی ‎ ها و فعالیت ‎ های دیگر دوران تحصیل به همراه مدارک ثبت ‎ نام به مؤسسه آموزش عالی محل قبولی عرضه کنند.
۶
اصل یا گواهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
- برای آن‌دسته از پذیرفته‌شدگانی که ارائه اصل یا گواهی مدرک کاردانی امکان‌پذیر نباشد، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک کاردانی با محتوای فرم شماره ۹ پیوست را ارائه نمایند که درآن قید شده باشد «اشتغال به تحصیل نامبرده مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ویا شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد». در صورتی که فرد پذیرفته‌شده در آزمون، تا تاریخ مقرر فارغ‌التحصیل نشده باشد، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی خواهد شد.
- براساس مصوبه ۵۶۸ مورخ ۲۸/‏۰۷/‏۱۳۸۳‬ شورای عالی انقلاب فرهنگی، طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه قم و خراسان که دوره سطح یک را به اتمام رسانیده‌اند، مجاز به شرکت در این آزمون برای انتخاب کلیه رشته‌های گروه آموزشی علوم انسانی بوده‌اند.
تذکر: دارندگان مدرک تحصیلی با ارزش بالاتر از مقطع کارشناسی (بجز موارد مندرج در ردیف ۱۴ همین جدول)، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون نبوده‌اند.
۷
اصل حکم استخدامی و یا گواهی کارمندان رسمی و یا پیمانی وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی
پذیرفته‌شدگان دوره‌های نوبت دوم (شبانه) با استفاده از سهمیه کارمندی - کارمندان مشمول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
۸
ارائه اصل گواهینامه انجام خدمات قانونی مقرر (طرح لایحه نیروی انسانی) یا گواهی معافیت از آن
- پذیرفته‌شدگان دارای مدرک کاردانی گروه آموزشی پزشکی- پایان طرح نیروی انسانی آنان تا تاریخ ۳۱/‏۰۶/‏۱۳۹۵‬ و یا ۳۰/۱۱/۱۳۹۵ باشد یا گواهی معافیت از خدمت لایحه طرح.
- فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی گروه آموزشی پزشکی که در حال انجام طرح لایحه نیروی انسانی می‌‌باشند و تاریخ پایان طرح آنها بعد از ۳۱/‏۰۶/‏۱۳۹۵‬ و یا ۳۰/۱۱/۱۳۹۵ می‌باشد، مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی نیمسال اول (پذیرش برای مهرماه ۱۳۹۵) و نیمسال دوم (پذیرش برای بهمن‌ماه ۱۳۹۵) بوده‌اند، بدیهی است در صورت موفقیت، لازم است ضمن تسویه حساب کامل از محل خدمت، گواهی مربوط را به‌همراه سایر مدارک ثبت‌‌نامی خود به مؤسسه آموزش عالی ذی‌ربط ارائه نمایند. این‌دسته از داوطلبان باید باقیمانده طرح لایحه نیروی انسانی خود را پس از پایان دوره کارشناسی ناپیوسته انجام دهند.
- کاردان ‎ های شاغل و نیز کاردان ‎ های متعهد خدمت رشته‌های بهداشت محیط، بهداشت خانواده و مبارزه با بیماریها در صورت پذیرفته شدن در آزمون کارشناسی ناپیوسته تنها پس از ارائه موافقتنامه از سازمان متبوع مجاز به ثبت ‎ نام و ادامه تحصیل خواهند بود.
۹
موافقتنامه رسمی از محل خدمت مبنی بر عدم همزمانی و تداخل ادامه تحصیل با ادامه خدمت طرح نیروی انسانی
فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی گروه آموزشی پزشکی که مشغول انجام طرح لایحه نیروی انسانی می‌باشند، در صورت ارائه موافقتنامه رسمی از بالاترین مقام مسؤول محل خدمت خود مبنی بر عدم همزمانی و تداخل ادامه تحصیل با ادامه خدمت آنان، نیازی به ترخیص از خدمت ندارند و می‌توانند همزمان با تحصیل به انجام طرح لایحه نیروی انسانی بپردازند.
۱۰
مجوز ادامه تحصیل و یا تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
براساس ماده ۱۰ دستورالعمل بازپرداخت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آن‌دسته از فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که از مزایای صندوق بهره‌مند شده‌اند، درصورت قبولی در آزمون، لازم است برای ثبت‌نام از صندوق رفاه مجوز ادامه تحصیل یا تسویه حساب دریافت نمایند و تأییدیه مربوط را هنگام ثبت‌نام به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.
۱۱
تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
براساس مفاد ماده ۷ دستورالعمل شماره ۳۱۹۰۲ مورخ ۲۸/‏۰۵/‏۶۴‬ صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری‌، آن‌دسته از فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی رشته‌های تحصیلی غیرپزشکی که از مزایای صندوق مذکور بهره‌مند شده‌اند، در صورت قبولی در آزمون پذیرش دانشجو از دوره کاردانی به دوره کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵، لازم است با صندوق رفاه دانشجویان تسویه حساب نموده و تأییدیه مربوط را در زمان ثبت‌‌نام‌، به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود ارائه نمایند.
۱۲
حکم کارگزینی و فرم موافقتنامه کتبی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت شاغلان رسمی یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل آنان
۱- دارا بودن حکم کارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی در زمان ثبت‌نام در آزمون (مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش).
تبصره ۱- تاریخ صدور حکم استخدام رسمی و یا پیمانی داوطلبان باید قبل از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام در آزمون باشد، در غیر این‌صورت مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و درصورت انتخاب و قبولی، قبولی آنان "لغو" می‌گردد.
تبصره ۲- معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نیروهای قراردادی و... که فاقد حکم کارگزینی رسمی و یا پیمانی باشند، مجاز به انتخاب رشته نبوده‌اند و در صورت انتخاب و پذیرفته شدن، قبولی آنان «لغو» می‌گردد.
۲- دارا بودن فرم «موافقت با ادامه تحصیل کارکنان» (رسمی و یا پیمانی) از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود.
۱۳
دارندگان مدرک معادل کاردانی که ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنها بلامانع است.
الف- دارندگان مدارک تحصیلی معادل می‌بایست حائز شرایط «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مصوب جلسه ۸۴۵ مورخ ۱۵/‏۰۴/‏۱۳۹۲‬ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند. این آیین‌نامه طی بخشنامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۲۸/‏۰۵/‏۱۳۹۲‬ توسط معاونت آموزشی وزارت مذکور به کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده است.
ب- بر اساس مصوبه جلسه پنجاه و یک مورخ ۲۵/‏۰۳/‏۱۳۹۲‬ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، «دارندگان مدرک معادل یا گواهی اتمام دوره مقطع کاردانی رشته‌های گروه پزشکی شاغل (اعم از مراکز دولتی یا خصوصی) به‌صورت رسمی، پیمانی یا قراردادی که حداقل پنج سال سابقه کار مرتبط با مدرک کاردانی داشته باشند، می‌توانند در آزمون کارشناسی ناپیوسته رشته‌های علوم پزشکی، شرکت نمایند.» ضمناً این قبیل پذیرفته شدگان لازم است گواهی اشتغال به کار و همچنین گواهی پنج سال سابقه کار مرتبط با مدرک کاردانی به تأیید محل خدمت، هنگام ثبت‌نام به آموزش دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.
ج - مطابق ماده واحده «اصلاح ماده واحده امکان شرکت نمودن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون‌های ورودی مقطع بالاتر» که در جلسه ۷۳۹ مورخ ۲۸/‏۰۸/‏۱۳۹۲‬ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش به تصویب رسیده‌است، آن‌دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم و یا مدرک معادل کارشناسی می‌باشند، پس از ارزشیابی مدارک آنها، نسبت به مدارک معادل کاردانی ۷۰ تا ۷۵ درصد و کارشناسی ۶۰ تا ۶۵ درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می‌شود و تحصیل این اشخاص در مقاطع تحصیلی بالاتر که قبول شده‌اند، مشروط به جبران کسری واحدهای درسی خود در مدت زمان معین مندرج در آیین‌نامه اجرایی این ماده واحده می باشد.

 

۱۴
دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته که ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان بلامانع است.
الف - با توجه به مصوبه چهل و پنجمین جلسه مورخ ۰۷/‏۱۲/‏۱۳۸۹‬ شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته در صورت دارا بودن مدرک کاردانی مرتبط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته این آزمون، با رعایت شرایط زیر می‌توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی از طریق قبولی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، تحصیل نمایند.
۱- لزوم گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته مشمول طرح.
۲- دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه‌های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم.
۳- نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
۴- چنانچه داوطلب در مقطع کارشناسی پیوسته از آموزش رایگان برخوردار بوده است در صورت قبولی در دوره روزانه مقطع کارشناسی ناپیوسته، ملزم به پرداخت شهریه مطابق مصوبه هیأت امنای دانشگاه مربوط می‌باشد.
ب – برطبق مفاد نامه شماره ۱۱۴۷۳/۲۱/۲ مورخ ۲۹/‏۰۱/‏۱۳۹۴‬ دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ممنوعیتی برای ادامه تحصیل مجدد دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته (غیر پزشکی) در همان مقطع در رشته‌ای دیگر وجود ندارد، لیکن براساس بخشنامه شماره ۴۷/۲ مورخ ۱۰/‏۰۱/‏۱۳۸۳‬ وزارت مذکور، هر یک از داوطلبان برای هر یک از مقاطع تحصیلی تنها برای یکبار مجاز به استفاده از امکانات دولتی خواهند بود. بدیهی است این قبیل داوطلبان چنانچه قبلاً از امکانات دولتی استفاده نموده و در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ در دوره‌های روزانه پذیرفته شده باشند، همانند قبولین دوره‌های نوبت دوم (شبانه) ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی می‌باشند. ضمناً این‌دسته از پذیرفته‌شدگان (داوطلبان مرد) لازم است از لحاظ مقررات خدمت وظیفه عمومی، منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.
 
توجه: قبل از مراجعه به ثبت نام، فرمهای ثبت نامی دانلود و بطور کامل پر شود و در روز ثبت نام به مسئولین ثبت نام تحویل گردد.
 
 
مکان ثبت نام: اردبیل – میدان جانبازان – خیابان دانشگاه – روبروی دریاچه شورابیل– دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
 

 


( ۶ )