دانشکده پرستاری و مامایی اردبیل از سال ۱۳۷۲ در فضای مشترک با دانشکده پزشکی، پیراپزشکی و حوزه معاونت دانشگاهی با پذیرش ۴۶ دانشجو در رشته کارشناسی پرستاری و کاردانی مامایی شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۳۷۴ نسبت به پذیرش دانشجوی پرستاری و مامایی در دوره های شبانه اقدام نمود. در سال ۱۳۸۴ دانشکده موفق به کسب مجوز پذیرش دانشجوی مامایی در مقطع کارشناسی شد و اولین دوره دانشجویان این مقطع را از نیمسال اول ۱۳۸۵ پذیرش نمود. در بهمن ۱۳۸۵ نیز توانست مجوز رشته فوریتهای پزشکی را اخذ نموده و از نیمه دوم سال ۱۳۸۶ نسب به پذیرش دانشجو در این رشته اقدام نمود. همچنین از مهرماه ۱۳۸۷ رشته اتاق عمل از دانشکده پزشکی و پیراپزشکی جدا و به دانشکده پرستاری و مامایی اضافه گردید. این دانشکده، از سال ۱۳۹۰، بعد از افتتاح ساختمان جدید در محل فعلی مستقر گردید. از بهمن ماه ۱۳۹۲ موفق به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری ویژه شد. همچنین در مهرماه ۱۳۹۳ رشته کارشناسی ارشد پرستاری داخلی-جراحی دایر گردید و در سال ۱۳۹۶ موفق به تاسیس رشته کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس گردید.

این دانشکده پس از سالها با تلاش و پیگیری های صورت گرفته موفق به اخذ مجوز تاسیس مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی از سال جاری(1398) شده است و مکاتبات و پیگیری های لازم برای تاسیس چندین رشته مرتبط دیگر در گروههای پرستاری در دستور کار این دانشکده قرار دارد.

دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تلاش می کند با مهیا نمودن خدمات مطلوب به ذی نفعان در ابعاد پایه ای رشته شامل آموزش، پژوهش، مدیریت، خدمات بالینی، اخلاق و رفتارحرفه ای از طریق تربیت نیروی های کارآمد. علاقمند به رشته پرستاری و مامایی سهم بسزایی در انجام تحقیقات کشور داشته باشد.

چشم انداز:

دانشکده پرستاری و مامایی تلاش خواهد کرد با استفاده بهینه از نیروهای متخصص خود رتبه های آموزشی و پژوهشی خود را در میان دانشکده های هم سطح ارتقاء دهد

دکتر بهنام مولایی

استادیار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

کارشناسی ارشد پرستاری روان (روان پرستاری)

دکتری ( p.h.D ) و پسادکتری( post doc ) روانشناسی مشاوره و روان درمانی

 

شماره تماس مستقیم: ۳۳۷۲۸۰۰۵؛ دورنویس: ۳۳۷۲۸۰۰۴
پیش شماره ۰۴۵ برای خارج از استان اردبیل
پست الکترونیکی:
b.molaei@arums.ac.ir

 

 

در عصر حاضر که سلامتی و خدمات مرتبط با سلامتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بدون شک تعلیم و تربیت نیروی انسانی توانمند و متعهد برای ارائه خدمات سلامتی مهمترین و اصلی ترین هدف این دانشگاه و این دانشکده است. نیل به این آرمان متعالی و حرکت دانشکده بسوی تعالی، بدون پایبندی به تعهدات، بدون برنامه ریزی راهبردی و بدون همکاری، هم اندیشی و همدلی همه همکاران و دانشجویان و توجه به همه ظرفیتهای موجود در دانشکده میسر نیست.

در حال حاضر رسالت اصلی این دانشکده، تعلیم و تربیت نیروی انسانی ماهر، متعهد، خلاق، متفکر، موثر و کارآمد در یک بستر مناسب و بر اساس باورها و ارزشهای فرهنگی، اخلاقی و معنوی و بهبود مستمر کیفیت و کمیت خدمات آموزشی و پژوهشی و است. در همین راستا اینجانب با همفکری و همراهی همکاران محترم هیات علمی و کارکنان صدیق در این دانشکده سعی خواهیم کرد با توکل به خداوند متعال و با بهره‌گیری بهینه از همه ظرفیتها، تجهیزات و امکانات موجود و با یک برنامه‌ریزی راهبردی مناسب، شرایطی را فراهم کنیم که زیبنده گیرندگان خدمات ارائه شده در دانشکده یعنی دانشجویان عزیزو شایسته دریافت کنندگان خدمات ارائه شده در جامعه یعنی هموطنان گرامی باشد.

 

دکتر بهنام مولائی

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی وب سایت :A.C.A Co آخرین بروزرسانی: ۲۲ فروردین ۱۳۹۹