قابل توجه متقاضیان استفاده از سهمیه ورود بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۹۸-۹۷

۰۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۳ کد : ۳۸۷۳ خبر
تعداد بازدید:۷۰۷

با توجه به ابلاغ دستورالعمل مربوط به استفاده از تسهیلات ورود با آزمون و بدون آزمون به مقاطع بالاتر (کارشناسی به کارشناسی‌ارشد) در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی، دانشگاه موظف است حائزین رتبه‌های اول فارغ التحصیلی با ورودی مشترک در مقطع کارشناسی را که واجد شرایط آیین نامه بوده و قبلاً همزمان با سایر داوطلبان آزمون ثبت نام را انجام داده و قسمت مربوط به استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) تکمیل کرده‌اند، را در کلیه دوره‌های روزانه، شبانه، پیوسته، ناپیوسته و مهر و بهمن (جهت استفاده از تسهیلات ورود بدون آزمون) و ۱۰% برتر فارغ التحصیلان هر رشته با ورودی مشترک در مقاطع کارشناسی و بالاتر در هر دانشگاه را (جهت استفاده از تسهیلات با آزمون) به مرکز سنجش آموزش پزشکی معرفی نماید؛ لذا از دانشجویان عزیز خواهشمند است دستور العمل مرکز سنجش آموزش پزشکی را که در ادامه آمده است با دقت مطالعه نمایند.

یادآوری:

۱ - با توجه به محدودیت زمانی ثبت اطلاعات دانشجویان در سامانه مرتبط ضروری است دانشجویان گرامی نسبت به آماده سازی مدارک لازم اقدام نموده و از ۲۰ تیر تا ۵ مرداد ماه جهت تکمیل فرم‌های مربوطه (با آزمون و بدون آزمون) به دفتر استعداد درخشان مراجعه نمایند.

۲ - در مورد ورود بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد، فقط برای رشته‌هایی که دارای رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشند، سهمیه بدون آزمون اعمال می‌شود و برای سایر رشته‌ها که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشند ۱۰% سهمیه بدون آزمون حذف شده و سهمیه با آزمون این رشته‌ها به ۲۰% افزایش می‌یابد (نامه و لیست عناوین رشته‌های همنام در زیر قابل مشاهده است).

۴ - مکان دفتر استعداد درخشان در مدیریت مطالعات و توسعه آموزش پزشکی در ساختمان ستاد مرکزی می‌باشد. از دانشجویان عزیز خواهشمند است در زمان مقرر به منظور تکمیل فرم به دفتر استعداد درخشان مراجعه فرمایند. همکاران ما در دفتر (آقای مهدی نعیم) آماده پاسخگویی به دانشجویان خواهند بود.

دستورالعمل مرکز سنجش آموزش پزشکی

لیست عناوین رشته‌های همنام

 


( ۱ )

نظر شما :