برگزاری جلسه آموزشی سبک زندگی سالم در حور

۰۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۷ کد : ۵۱۵۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۱۵

در روز سه شنبه مورخه ۲۹/‏۰۸/‏۹۷جلسه ای با موضوع آموزش سبک زندگی سالم و بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی درمانی دهستان حور با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و پس از قرائت قرآن با حضور حدود ۸۵ نفر از اهالی و مسؤولین محلی در مسجد جامع دهستان حور آغاز گردید، سپس آقای دکتر علیرضا حمیدخلق مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان نمین در خصوص ورزش و پیاده روی روزانه، دخانیات، عوامل بروز سرطان، بیماری فشار خون و عوارض آن، رعایت تغذیه مناسب بر مبنای اصول طب سنتی، عدم استفاده نامناسب از نمک و شکر، جلوگیری از یبوست به عنوان مادر بیماری ها، ازدواج زود هنگام و تبعات ناشی از آن، به ارائه سخنرانی پرداختند، در ادامه برنامه پس از احصاء مسائل و مشکلات بهداشتی درمانی موجود در روستا از زبان مردم و مسؤولین صورت جلسه ای به شرح ذیل تنظیم گردید.

 

ردیف

مصوبه

مسؤول پیگیری

۱

مقرر گردید منبع آب روستا بررسی شده و در خصوص بهداشت آب آشامیدنی روستا گزارش کامل به مدیر محترم شبکه بهداشت ارائه گردد. (تاخیر در ترمیم ترکیدگی های لوله های آب آشامیدنی باعث آلودگی آب می شود).

واحد بهداشت محیط

۲

مقرر شد کلاس آموزش اصناف در صورت تکمیل شدن ظرفیت (حداقل ۱۰ نفر) در روستا برگزار گردد.

واحد بهداشت محیط

۳

مقرر گردید بعد از اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان، در بهمن ماه سال جاری بررسی لازم در خصوص امکان افزایش حضور دندانپزشک به صورت ۳ روز در هفته انجام گیرد.

معاونت محترم بهداشتی

۴

مقرر شد مکاتبه با اداره ورزش و جوانان در خصوص حضور کارشناسان این اداره در جلسات بعدی بررسی مشکلات روستا انجام گیرد.

مسؤول روابط عمومی

۵

مقرر گردید بخشنامه ای در خصوص رعایت حریم خصوصی بیماران در زمان ویزیت و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به کلیه کارکنان ابلاغ گردد.

معاونت محترم بهداشتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شما :